تبلیغات
computer - آموزش فلش(انتخاب وتغییر2)
 
computer
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : armin panjehpour
موضوعات
نظرسنجی
به کدام یک از مرورگر ها علاقه ی بیش تری دارید؟آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
تماس با مدیر

کد این ابزار


Up Page

کلیک کنید با مطالب این وبلاگ می توانید کامپیوتر را به صورت کامل فرا بگیرید.

جورواجور منبع نوشته: http://jooorvajooor.com/ کپی کردن بدون ذکر منبع باعث کاهش رتبه وب شما در گوگل میشود

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
کد جست و جوی گوگل
تماس با مدیر

کد این ابزار


Up Page

کلیک کنید با مطالب این وبلاگ می توانید کامپیوتر را به صورت کامل فرا بگیرید.

جورواجور منبع نوشته: http://jooorvajooor.com/ کپی کردن بدون ذکر منبع باعث کاهش رتبه وب شما در گوگل میشود

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
کد جست و جوی گوگل
فلش.......https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTJhpGK-5Qu8WTVwupFUhEWvR7kzG3UY1GxHx41cQl1DvZ-6gNj5yWnsA

آموزش؛ انتخاب و تغییر (2)

تغییر خصوصیات ناحیه‌ی انتخاب شده

پانل خصوصیات كه قبلاً با آن اشنا شدید، نه تنها خصوصیات ابزارها بلكه خصوصیات نواحی انتخاب شده را نیز نمایش می‌دهد. پس از انتخاب یك ناحیه، پانل خصوصیات به شكل زیر در می‌آید.

حال می‌توانید از طریق گزینه‌های این پانل تغییراتی در ناحیه‌ی انتخاب شده اعمال كنید. با توجه به مطالب قبلی، معنای برخی از این گزینه‌ها را متوجه می‌شوید. از طریق این پانل می‌توانید رنگ داخل و رنگ، پهنا و شكل خط دور را تغییر دهید. چهار خانه‌ی سمت چپ نیز برای تنظیم مكان و ابعاد شیئ است. W یعنی پهنا، H یعنی ارتفاع، X یعنی مختص افقی و Y یعنی مختص عمودی شیئ.

مختص افقی فاصله‌ی گوشه‌ی سمت چپ شیئ از گوشه‌ی سمت چپ پرده بر حسب نقاط تصویری (Pixels) است.

مختص عمودی فاصله‌ی گوشه‌ی بالای شیئ از گوشه‌ی بالای پرده بر حسب نقاط تصویری (Pixels) است.

 

!

در صورتی كه چند شیئ با هم انتخاب شده باشند، و رنگ‌های این اشیاء با هم تفاوت داشته باشد، Flash در جعبه‌ی رنگ مربوطه علامت … قرار می‌دهد. تنظیم خصوصیات در این حالت منجر به تغییر خصوصیت تمام اشیاء انتخاب شده می‌گردد.

.

ابزار تغییر شكل آزاد

برای ایجاد تغییرات گسترده‌تر در اشیاء رسم شده، Flash ابزاری با عنوان ابزار تغییر شكل آزاد[1] در اختیار كاربر قرار داده است. این ابزار یك ابزار انتخاب نیز هست. در واقع ابزار تغییر شكل، تمام كارهای ابزار پیكان را انجام می‌دهد. به علاوه این ابزار قادر است طیف گسترده‌تری از تغییرات را در شیئ ایجاد كند.

برای استفاده از ابزار تغییر شكل بر روی آیكون آن در نوار ابزار كلیك نمایید.

پس از انتخاب این ابزار اگر یك شیئ را انتخاب كنید، مستطیلی اطراف آن ظاهر می‌شود، كه در داخل آن یك دایره‌ی كوچك با نام نقطه‌ی تغییر شكل[2] و بر روی اضلاع آن هشت مربع سیاه رنگ (دستگیره[3]) قرار دارد.

علاوه بر تغییرات قابل انجام با ابزار پیكان تغییرات زیر نیز با ابزار تغییر شكل قابل انجام هستند.

تغییر اندازه (Scale)

برای تغییر اندازه از دستگیره‌ها استفاده می‌شود. اگر هر یك از دستگیره‌ها را با ماوس حركت دهید (اشاره‌گر ماوس را بر روی دستگیره برده، كلید سمت چپ را پایین نگاه دارید و سپس ماوس را حركت دهید)، اندازه‌ی شیئ تغییر می‌كند. اندازه‌ی شیئ می‌تواند در جهت افقی (با دستگیره‌های راست و چپ)، عمودی (با دستگیره‌های بالا و پایین) و هر دو جهت (با دستگیره‌های گوشه‌ها) تغییر كند. دقت نمایید هنگامی كه اشاره‌گر ماوس بر روی یكی از دستگیره‌ها قرار می‌گیرد به شكل یك پیكان دو طرفه در می‌آید. گاهی اشاره‌گر به شكل‌های دیگری در می‌آید كه مربوط به سایر تغییر شكل‌هاست.

.

!

اگر در هنگام تغییر اندازه با دستگیره‌های گوشه‌ها كلید Shift را پایین نگاه دارید، تناسب ابعاد شیئ به هم نمی‌خورد. هم‌چنین اگر در هنگام تغییر اندازه كلید Alt را پایین نگاه دارید، نقطه‌ی تغییر شكل (دایره‌ی وسط) ثابت می‌ماند و در غیر این صورت نقطه‌ مقابل ثابت خواهد ماند.

.

!

نقطه‌ی تغییر شكل برای اعمال تغییرات نقطه‌ی مهمی است و در حالت عادی در وسط مستطیل تغییر شكل قرار دارد. ولی در صورت نیاز می‌توانید این نقطه را جابه‌جا نمایید.

.

.

چرخاندن (Rotate)

برای چرخاندن شیئ ابتدا ماوس را نزدیك یكی از چهار گوشه‌ی مستطیل تغییر شكل ببرید تا اشاره‌گر ماوس به شكل یك پیكان گرد در آید. اكنون با پایین نگاه داشتن دكمه‌ی سمت چپ ماوس و حركت دادن آن به دور شیئ می‌توانید شیئ را بچرخانید.

!

در هنگام چرخاندن دایره‌ی كوچكی بر روی دستگیره‌ی انتخاب شده ظاهر می‌شود و اگر چرخش 15، 30، 45، ... درجه باشد این دایره بزرگ می‌شود. اگر در هنگام چرخاندن شیئ كلید Shift را پایین نگاه دارید، چرخش شیئ با واحد 45 درجه صورت می‌گیرد.

.

!

چرخیدن در حالت عادی حول نقطه‌ی تغییر شكل صورت می‌گیرد. اگر در حین چرخاندن كلید Alt را پایین نگاه دارید، چرخش حول دستگیره‌ی مقابل انجام می‌شود. البته همان‌گونه كه بیان شد می‌توانید مكان نقطه‌ی تغییر شكل را تغییر دهید.

.

.

كج كردن (Skew and Distort)

Flash اشیاء را به دو صورت كج می‌نماید. یكی در امتداد عمودی و افقی (Skew) و دیگری به سمت داخل یا بیرون پرده (Distort). برای كج نمودن یك شیئ در امتداد افقی یا عمودی، اشاره‌گر ماوس را بر روی ضلع مورد نظر مستطیل تغییر شكل و بین دو دستگیره برده تا اشاره‌گر ماوس به شكل  در آید. سپس با كشیدن در امتداد مورد نظر شیئ را كج كنید. برای كج كردن شیئ به سمت داخل یا بیرون پرده نیز ابتدا كلید Ctrl را پایین  نگاه داشته و سپس یكی از دستگیره‌ها را به سمت داخل یا خارج شكل بكشید.

!

برای راحت تر استفاده كردن از ابزار تغییر شكل آزاد می‌توانید از قسمت Options این ابزار استفاده كنید. این قسمت شامل سه گزینه است كه به ما امكان می‌دهد تنها بر روی شكل یكی از كارهای مورد نظر شرح داده شده در بالا را انتخاب كنیم. گزینه چهارمی هم با نام Envelop دارد كه به ما این امكان را می‌دهد تا تغییرات بیشتری بر روی شكل ایجاد نماییم. استفاده از این حالت تاحدی شبیه به فلش سفید رنگ[4] است  ولی حالت ساده‌تری از آن دارد. ابزار فلش سفید رنگ به همراه ابزار قلم به ما امكان ترسیم تصاویر جذاب تر و دلخواه می‌دهد كه استفاده از آن نیاز به تمرین و مهارت بیشتری دارد كه توضیح آن در این جا نمی‌گنجد و بهتر است با تمرین به امكانات آن مسلط شوید.

.

پانل تغییر شكل


علاوه بر استفاده از ابزارهای انتخاب، از پانل تغییر شكل[5] هم می‌توان برای اعمال برخی تغییرات در شیئ انتخاب شده استفاده كرد. تصویر این پانل را در شكل زیر می‌بینید.

برای نمایش این پانل می‌توانید گزینه‌ی منوی Window | Transform را انتخاب كنید و یا كلیدهای Ctrl+T را فشار دهید.

در این پانل می‌توانید ابعاد شیئ را به صورت درصدی از اندازه‌های اصلی تغییر دهید. در صورت انتخاب گزینه‌ی Constrain ابعاد به صورت متناسب تغییر می‌كنند. هم‌چنین می‌توانید شیئ را با زاویه‌ی مشخصی بچرخانید و یا با زاویه‌ی معینی در جهت افقی یا عمودی كج نمایید. دو دكمه‌ی كوچك در پایین این پانل قرار داند. دكمه‌ی سمت راست تغییرات را لغو و شیئ را به حالت اول برمی‌گرداند. دكمه‌ی سمت چپ یك كپی از شیئ ساخته و تغییرات را بر روی آن اعمال می‌كند. این كپی را می‌توانید با ابزارهای انتخاب جابه‌جا نمایید.

.

!

برای اعمال تغییرات می‌توانید با یكی از ابزارهای انتخاب روی نقطه‌ای خارج از ناحیه‌ی انتخاب شده كلیك نمایید. اگر در حین تغییر شكل چه با ابزار تغییر شكل یا پانل تغییر شكل از تغییرات منصرف شدید می‌توانید كلیدهای Ctrl+Shift+Z را برای لغو تغییرات فشار دهید.

.

خلاصه

در این فصل انتخاب یك یا چند شیئ را آموختید و با ابزارهای این عمل آشنا شدید. هم‌چنین آموختید كه چگونه خصوصیات ظاهری اشیاء رسم شده را تغییر دهید. در بخش كوتاهی نیز با روش تغییر خصوصیات پرده آشنا شدید.

مسلماً راه‌های گفته شده در این فصل تنها راه برای تغییر دادن اشیاء نیست، بلكه راه‌های دیگری نیز هست كه در این فصل لزومی به بیان آن‌ها نبود.

انتخاب و تغییر اشكال در ساخت كارهای گرافیكی بسیار مهم است. پس سعی كنید با تمرین زیاد و امتحان راه‌های مختلف، بر این عمل مسلط شوید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
سه شنبه 15 بهمن 1392
armin panjehpour
شنبه 5 اسفند 1396 08:42 ق.ظ
انگار ذهن من را میخوانی! به نظر می رسد که در مورد این خیلی زیاد بدانید، همانطور که در آن کتاب یا آن چیزی نوشتید.
من فکر می کنم که شما می توانید با برخی از عکس ها را انجام دهید تا پیام کمی را به خانه ببرید، اما به جای این، این وبلاگ با شکوه است.
خواندن فوق العاده قطعا برگشتم
سه شنبه 14 شهریور 1396 08:42 ق.ظ
Hello mates, how is all, and what you wish for to say regarding this piece of writing,
in my view its actually amazing in favor of me.
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 03:36 ق.ظ
Right here is the perfect webpage for anyone who hopes to
find out about this topic. You understand so much its almost hard to argue with you (not that
I really will need to?HaHa). You definitely put a fresh spin on a subject
that's been written about for ages. Wonderful stuff, just wonderful!
پنجشنبه 24 فروردین 1396 05:10 ق.ظ
Thanks for finally talking about >computer - آموزش فلش(انتخاب وتغییر2) <Loved it!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر